Annesine Düşkün Eş İle Nasıl Baş Edilir?

Aynı kızlarda olduğu gibi erkeklerde de çoğu zaman ona en yakın birey anne olmakta. Doğumdan itibaren ona her türlü ihtiyacını veren anne eğer ki oğluna ileride kendi ayakları üzerinde durması ile alakalı şans vermezse, ilerleyen dönemlerde çocuk ona olması gerekten çok daha fazla bağımlı bir hale gelir. Birçok anne aslında bunu bilinçli olarak yapmaz. Fakat erkek ilerleyen dönemlerde sevgili ya da eşi ile alakalı yapacakları seçimlerde sürekli olarak annelerinin onlara sunduklarını bekleyecek ve bu durum da ciddi sorunları beraberinde getirecektir.

annesine düşkün erkek
annesine düşkün erkek

Böylesi Durumda Nasıl Davranmalı?

Bu tarz bir davranış biçimine sahip olan eş ile ilk aşamada saygı sınırları çerçevesinde konuşulması önemlidir. Konuşma esnasında hiçbir şekilde suçlama yapılmamalıdır. Aksi halde kavga edilmesi olasıdır.

Dikkat edilecek olan önemli şeylerden biri ise asla annesi ile ilgili dedikodu yapılmamasıdır. Eş annesinin kendi eşi ile alakalı söylediği olumsuz şeyleri ona anlatıyorsa; eşe bunları taşımaması konusunda uygun bir dille konuşmak gerekir.

anneye düşkünlük
anneye düşkünlük

Kayınvalide ile rekabete girmek, eşi çoğu zaman haksız duruma düşürebilir. Bu aşamada yapılabilecek olan en iyi şey arkadaş olmaya çalışmak olmalıdır. Pek çok kadın bu durumun onda ne tarz hisler ortaya çıkarttığını eşlerine anlatmıyorlar. Halbuki karşı taraf kırılmadan hissedilen şeyler hakkında konuşulması gerekmektedir.

Eşinizle olan ailenizde ona ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve aile düzenini oluşturmanız ile beraber eşiniz kendi evinde eşi ve çocukları ile çok daha fazla zaman geçirmeye başlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir