Çiçek Süsleme Sanatı

Çiçeklerin daha gösterişli ve şok görünmesi için rengarenk saten kurdele modelleri süslemelerde sıkça kullanılır. Parlak dokusu sayesinde çiçeklerin daha canlı ve şık görünmesini sağlayan bu süsleme malzemeleri, özenle çiçeklerin süslemesinde kullanılıyor. Özellikle de özel günleriniz için sizin için önemli birine aldığınız çiçeklerin özenle süslenmesi için çiçeğin ve konseptin gerektirdiği renk ve modellerde kurdeleler kullanarak şık bir hediye oluşturabilirsiniz. Desenli ve çizgili kurdele modelleri de çiçek süslemelerinde sıkça kullanılıyor. Her çiçeğin dokusuna ve tarzına uygun süslemeler yapılarak çiçeklerin daha özenli ve güzel görünmesi sağlanır.

Çiçek Süslemelerinde En Çok Kullanılan Kurdele Modelleri

En şık kullanılan çiçek süsleme malzemelerinden olan saten kurdele çiçek süsleme sanatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Çiçek süslemeleri tamamen çiçeği süsleyen kişinin yaratıcılığına göre şekillenir. Özellikle de gramafon kağıtları, buket kağıtları, kalp, nazar boncuğu ve buketlik parlak kağıt gibi pek çok çiçek süsleme malzemesi de çiçeklerin şok ve gösterişli bir buket haline gelmesinde yardımcı olur. Gül buketlerinde tül ve doğal malzemeden elde edilmiş buket kağıtları daha çok tercih edilir. Özellikle de kız isteme ve nişan çiçeklerinde başka buketlik tül tercih edilir. Çiçeğin süslemesinde ayrıca kalpler, nazar boncukları, kuşlar da kullanılabilir. Kız isteme çiçeklerinde çiçek sayısı genellikle tek sayı olması tercih edilir. “Sen benim için teksin.” mesajı veren tek sayıdaki çiçeklerin konsepte uygun olarak süslenmesi gerekir.

Çiçek Süsleme Sanatı

Ülkemizde çiçek süsleme sanatında en çok kullanılan malzemelerden olan saten kurdele modelleri, karşınızdaki insana verebileceğiniz en güzel çiçeklerin hazırlanmasında sıkça kullanılır. Her çiçeğin anlamı ve zarafeti farklıdır. Bu anlama uygun olarak süslemelerin yapılması çiçeğin anlamını yüceltir. Zarif papatya çiçeklerini sade ve doğal kreş kağıtları ve hasır süslemelerle zenginleştirmek daha uygun olabileceği gibi renkli ve kırmızı parlak gülleri kurdeleler ile süslemek daha gösterişli bir çiçek buketi hazırlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çiçek kokuları ve simlerle çiçeğin süslemesine son dokunuş yapılarak hoş bir çiçek buketi oluşturulabilir.

En Şık Çiçek Buketleri

Hiçbir kadın kocaman ve güzel bir çiçek buketine kolay kolay hayır diyemez. Bu nedenle gerek özel günlerde gerek içinizden geldiği zamanlarda sevdiğiniz kadınlara şık  çiçek buketleri göndererek gönlünü kazanabilirsiniz. Göndereceğiniz çiçeği ne amaçla göndereceğinize göre seçmeniz gerekir. Yeni iş hediyesi için yeni işe başlayan birine orkide göndermek çok sık tercih edilir. Fakat yıl dönümü hediyelerinde genellikle büyük ve gösterişli gül buketlerinin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Aynı zamanda çiçek kişisel bir hediyedir. Çiçek göndereceğiniz kişi en çok hangi çiçekten hoşlanıyorsa onu tercih etmeniz daha anlamlı bir hediye vermenizi sağlar.

En Zarif Çiçek Buketleri

Her kadının beğendiği bir çiçek vardır. Bazı çiçeklerin anlamı çok daha yoğun olurken bazı çiçekler ise daha çok durum için ve daha çok kişiye gönderilebilecek çiçeklerdir. Fakat gül gibi özel çiçekler, genellikle sevgililer ve eşler tarafından gönderilir. İş tebriği, yeni bebek hediyesi vb. günler için vazoda papatya, orkide gibi çiçekler tercih edilebilir. Anneler gününde ise her çeşit çiçek tercih edebilirsiniz. Ancak hangi çiçeği almanız gerektiğinde karar veremediğiniz zamanlarda göndereceğiniz kişinin en ok hangi çiçekten hoşlanabileceğini düşünmemiz gerekir. Çiçeklerin anlamlarına önem verenler için çiçeklerin anlamlarını inceleyerek size en uygun çiçeği bulma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu çiçeklerin süslenmesi süsleme sanatı gerektirir. Büyük bir emek ve özenle çiçeklerin daha güzel görünmesi için farklı süslemeler yapabilir ve hayal gücünüzü bu konuda kullanabilirsiniz.

Sateb kurdale ürünü için https://www.cicekmalzemeci.com/saten tıkayarak alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir