İlişkide Yapılmaması Gereken Hatalar

Son yıllarda ilişkiler çok çabuk biter oldu. Her iki tarafında çeşitli hataları ve düşüncesizliklerinden kaynaklanan çeşitli sebepler ilişkilerin çok kısa sürmesine ve umutlarla, tutkuyla başlayan aşkların kısa sürede bitmesine davetiye çıkardı. Bir ilişki neden biter? Hangi etkenler ilişkinin bitmesine zemin hazırlar? Bu yazımızda ilişkiyi bitiren etkenleri ele alacağız.

Bu Hataları Yapmayın

İlişki emek ister, güven ister. Her şeyden öncede birliktelik ister. Konular olabilir ve bu konular sürtüşmelere de yol açabilir. Ama önemli olan bu konuları beraber aşmak olacaktır. Tartışmalarda haklı çıkmaya çalışmayın. Derdinizi anlatın ama onu da dinleyin ve sonunda bir orta yol bulun. Siz haklı çıktığınızda kimse sizi yılın sevgilisi seçmeyecek. Bu sinir bozucu ve yıpratıcı bir hatadır, yapmayın.

İlişkide beraberlik çok önemlidir. Ama her zamanda beraber olmaya çalışmayın ya da bunu talep etmeyin. Karşı taraf yeri geldiğinde ailesi ile ya da arkadaşları ile de vakit geçirmek isteyecektir. Bu sizin için de geçerlidir. Bu yüzden bağlılığınızı kontrol edin. Eğer bir ilişkiye başladıysanız bir şeyleri aşmış, karşı tarafı da sevmişsinizdir. Bunu unutup karşı tarafı değiştirmeye kalkmayın. Unutmayın ki o başlı başına bir karakterdir ve değiştirilmeye çalışmak pek iyi bir seçenek olmayacaktır. Olduğu gibi sevin. En basiti budur. Karşı tarafın değerleri olabilir. O değerlere saldırmayın ya da hakaret etmeyin. Bu ilişkiyi kökünden bitirebilir. Ayrıca sürekli olarak kötü şeylere odaklanıp anı kaçırmayın ve ilişkinizi yok yere bozmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir