Sonbahar Kış Aylarında Spor Aktivitesini Bırakmayın

Sağlıklı yaşam için önerilmekte olan spor aktiviteleri genellikle ilkbahar yaz aylarında daha sıklıkla yapılırken soğuk havaların kendini göstermesi ile beraber ara verilen uygulamalardır.

Sonbahar kış aylarının daha serin olması, havanın erken kararması gibi sebeplere bağlanılarak bırakılan spor aktiviteleri yağlanmaya sebep olurken kilo artışınızın da hızla artmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra bedeninizin alışmış olduğu genel spor aktivitesinden uzaklaşmanız ise fizik olarak yaşanacak rahatsızlıkları da beraberinde getirecektir. Bu sebeplerden dolayı spor aktivitelerinizi her mevsim belli aralıklar ve belli uygulama detayları içinde yer vermeniz önerilir.

Sonbahar Kış Aylarında Yapılabilecek Olan Spor Aktiviteleri

Sonbahar kış aylarında spor aktivitenizi dış alanda yapmak istemiyorsanız spor salonlarından yararlanabilirsiniz. Spor salonlarında bulunan aletler ile yapılacak olan çalışma daha fazla kalori yakılmasında sebep olması sebebi ile daha kısa sürecek olan uygulamalardır. Bunun yanı sıra kapalı yüzme salonlarında da yüzme aktivitesine yer vererek suyum pozitif enerjisinden de yararlanma şansınız bulunuyor.

Sonbahar kış aylarında evinizde de egzersiz uygulamalarını yapmanız mümkün. Bunun için ekstradan bir seçime ihtiyaç duymazsınız. Bedensel hareketlere yer açarak günde yarım saatlik bir uygulamaya yer verebilirsiniz.

Her mevsim olduğu gibi sonbahar kış aylarından da dış alanda spor aktivitesinizi gerçekleştirmeniz aslında en sağlıklı olan seçimdir. Yürüyüş ya da koşu seçimlerine dış alanda yer verebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir