Yeterli Miktar Su Tüketmediğimizde Hangi Belirtiler Yaşanır?

İnsan bedeninin yaşam fonksiyonlarını ideal bir biçimde devam ettirebilmesi için öncelikle su tüketimine dikkat etmesi ve düzenli olarak su tüketmesi gerekir. Düzenli olarak suyun tüketilmemesi durumunda iç organlardan beyne kadar tüm beden etkilenebiliyor.

su

Günlük su tüketiminde iki buçuk litre suyun içilmesi ile ilgili olarak yapılan uzman uyarılarına nazaran yaz aylarında bile günde iki buçuk litre su tüketmeyen birçok insan var. Özellikle kış aylarında ise bu durum daha da büyük düşür yaşar. Bazen gün içinde hiç su tüketmeyen insanlar bile görebilirsiniz.

Çay ya da çeşitli içecekler ile susuzluğun giderilmesi anlık bir rahatlama sağlarken hiçbir sıvı suyun sunduğu özellikle sunmaz. Faydanın elde edilmemesinin yanında su harici içeceklerin tüketilerek suyun arka plana atılması ise maalesef sağlık açısından oldukça sıkıntılı bir dönemin yaşanmasına sebep olabilir.

Suyun tüketilmesin yapılan yanlışlıklar ve az su tüketimine yer açılması durumunda beden sinyalleri vermeye başlar. Bu sinyaller sonrasında ise mutlaka su tüketimine yer açmanız önerilir.

Ani Açlık

Ani açlık hissettiğinizde aslında susamış olabilirsiniz. Açlık durumunda bir iki bardak suyun tüketilmesi sonrasında bu his ortadan kalkıyor ise susuzluk sorununuz aş gösteriyor demektir.

Baş Ağrısı

Baş ağrılarının temel sebeplerinden biri olan susuzluk hemen hemen herkesin karşılaştığı bir durumdur. Su tüketiminin düzene girmesi ile bu sorun ortadan kalkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir