2010’dan Sonra Çekilmiş Unutulmaz 4 Bilim Kurgu Filmi

İzleyicileribambaşka diyarlara alıp götürecek, izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız, son zamanların en iyi bilim kurgu filmleri neler? İşte 2010’dan sonra sinema severlerle buluşmuş, izlemenizi önerdiğimiz bilim kurgu filmleri.

Başlangıç (Inception)

Yıl: 2019 / IMDb: 8.8

Yönetmen: ChristopherNolan

Listemizin en başındaki film şüphesiz 2010 yapım yılı ile Inception. Usta yönetmen ChristopherNolan’ın yönettiği, Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon – Levitt, Michael Caine ve MorionCotillard gibi oyuncuların yer aldığı Inception, bilinçaltının gücünü ve bilinçaltını ele geçirdiğinizde neler yapabileceğinizi gösteriyor. Rüya sırasında insanların bilinçaltındaki sırlarını çalmayı başaran Cobb ve ekibi, bu kez zorlu bir görevi üstlenir. Amaçları insanların bilinçaltına farklı bir fikir yerleştirmek olacaktır. 

Avengers: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: InfinityWar)

Yıl: 2018 / IMDb: 8.7 

Yönetmen: AnthonyRusso, Joe Russo

Geçmişte olduğu gibi dünya bir kez daha tehlikededir. Evrenin görüp görebileceği en büyük tehlike olan Thanos, sonsuzluk taşlarının peşine düşer. Bu tehdide karşı koymak ise kahramanlarımızın elindedir. Fakat bir sorun vardır. Kaptan Amerika ve Demir Adam arasındaki olaylar nedeniyle ekip dağılmıştır ve bir an önce bir araya gelmelidir. Robert DowneyJr.,ChrisEvans, Mark Ruffalo ve ScarlettJohansson gibi ünlü oyuncuların görev aldığı film, en iyi bilim kurgu filmleri listesinde 2. sırada yer alıyor. 

Yenilmezler (TheAvengers)

Yıl: 2012 / IMDb: 8.1

Yönetmen: JossWhedon

Uluslararası barış örgütünün başındaki isim olan Nick Fury, dünyayı gelecek olan büyük felaketten kurtarmak için en süper kahramanların yer aldığı bir ekip kurmakla görevlidir.  

1963’te ilki yayınlanan, çizgi roman fanatiklerinin takip ettiği Marvel’ın sevilen serisi “TheEvengers”, 2012 yılında sinema severlerle buluştu. Yönetmen koltuğuna JossWhedon’un oturduğu filmde WobertDowneyJr., Mark Ruffalo, ScarlettJohansson ve StellanSkarsgard gibi sevilen isimler yer alıyor. 

Logan

Yıl: 2017 / IMDb: 8.1

Yönetmen: James Mangold

Çok yakın bir gelecekte, Logan’ın tek amacı hasta olan Profesör X’i Amerika-Meksika sınırında saklamaktır. Fakat Logan’ın mücadelesi, bazı karanlık güçlerce, korkutucu bir Mutant’ın gelmesiyle birlikte son bulacaktır. James Mangold’un yönetmenliği üstlendiği Logan, bilim kurgu türünde etkisinden çıkamayacağınız filmler arasında bulunuyor.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir