Daha Hızlı Saç Uzatmak İçin Çözümler

Saçları doğal olarak daha az zamanda uzayanlar ya da yapılan çeşitli uygulamalar sonucunda yıpranmış olan saçlara sahip olanları için saçların uzaması ve bu arada da bakımlı ve sağlıklı olmasını istemeleri de oldukça doğaldır. Saçlarınızın hem daha hızlı uzaması hem de daha sağlıklı olması için birkaç detay dikkat etmeniz yeterlidir.

uzun saç
uzun saç

Neler yapılabilir?

  • Saçları öncelikle boya, fön ve benzeri uygulamalardan bir süre uzak tutmak gerekir. Isı ve boya kimyasalları saçınızda daha büyük yıpranmalara sebep olacaktır.
  • Saç diplerinizin güçlenmesi ve dökülmelerin önüne geçmek için serum ve maskelerden faydalanarak haftalık bakım uygulaması yapabilirsiniz.
  • Saçlarınızı duş sonrasında doğal kurumaya bırakın. Böylece nem saç tellerinize tam olarak giriş yapacaktır.
saç uzatmak
saç uzatmak
  • Saçlarınızın daha çabuk uzaması ve sağlıklı olması için onlara nazik davranın tarama işleminden kurutmaya eve yıkama işlemine kadar her an onlara sevgi ile yaklaşın. Mutlaka saç kremi kullanımına önem verin. Şampuan ve saç kreminizin saç tipinize uygun olup olmadığını da kontrol edin. Özellikle sıkı toka ya da sıkı saç bağlama tekniklerinden kaçının. Sıkı atkuyruğu ve benzeri saç bağlama teknikleri saç diplerine ve saçınıza zarar verir. Saçınızı yumuşak bir toka ile tutturmanız yeterlidir
  • Saçlarınızın sağlıklı olması ve hızlı uzaması için aynı zamanda beslenmenizde de dikkat etmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir