Ağız Kokusunu Önlemek için 5 Doğal Yöntem

Hayat bizim düşündüğümüz gibi düz bir çizgide gitmiyor ve bazen hiç istemediğimiz durumlarla ile karşılaşabiliyoruz.

Bu durumlardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki, hiçbirimiz haz etmese bile ağız kokusu. Ağız kokusunun kendince nedenleri var. Bu nedenler arasında kullanılan kimi ilaçların yan etkisi, sarımsak ve soğan gibi besinlerin tüketilmesi, ağız içi yaraları, ağzın aşırı susuz kalması ya da genetik faktörler olabilir.

 

maydonoz
maydonoz

Ağız kokusu kimi zaman kişinin kendisi tarafından hissedilmese de karşı tarafa özellikle toplu taşıma araçlarında tam bir işkence yaratabilir ama hiçbir şey çözümsüz değil. Siz de bu sorunla baş etmek için bir doktora gidebilir veya evde kendinizce doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Çok fazla doğal yöntem olabilir ama biz burada 5 tanesinden bahsedeceğiz.

  • Maydanoz: Maydanoz ne alaka diye düşünebilirsiniz ama aslında hiç de öyle değil. Eğer ağız kokunuz varsa ve acilen çok önemli bir yere yetişecekseniz yediğiniz yemekten sonra ağzınıza az miktarda maydanoz alarak çiğnemeniz yeterli olacaktır.
kekik
kekik
  • Kekik: Sağlık açısından çok büyük faydaları olan kekiğin ağız kokusuna da iyi geldiği biliniyor. Zaten son derece güçlü bir aroması var. Kurutulmuş kekiklerini kaynatıp dinlendirdikten sonra gargara yapmanız yeterli.
  • Tarçın: Aslında çok söze gerek yok. O tarçın, toz tarçını kaynatarak dilediğiniz zaman gargara olarak kullanabilirsiniz.
  • Su ve Soda: Nasıl olur derseniz oldukça basit. İkisini birleştirerek tüketebileceğiniz gibi ayrı ayrı tüketerek de bu dertten kurtulabilirsiniz.
  • Karanfil: Belki de en başta bu yanıtı bekliyordunuz ama karanfil ağız kokusu için harika bir çözüm. Ağzınızda çiğnemeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir