Bitkisel Yağların Genç Kalmaya Etkisi

Cildin nefes alması ve düzenli bakımının yapılması ile kırışıklıklarınız azalır ve cildinizin nem dengesi de artar. Günümüzde pahalı kozmetik ürünler yerine aromatik ya da bitkisel yağlar kullanılarak cilde nem kazandırılır. Cildin yapısına göre farklı bitkisel yağlar bulunur. Zeytinyağı ise ilk sırada yer alır ve her maske içinde mutlaka yer alması gerekir.

cilt bakımı
cilt bakımı

Bitki Yağları ile Gençleşin

Buğday yağı cilt dokusunu güçlendirir ve özellikle cildin elastikiyetini artırır. Susam yağı ise saçları canlandırdığı gibi cildinizi de sıkılaştırır. Kayısı yağı ise her gece yüze sürülebilir ve cilde çok büyük oranda nem sağlar.

Cildin erken yaşlanması birçok faktörlere bağlıdır. Sigara, kötü hava şartları ve güneş cildin erken yaşlanmasına neden olur.

bitkisel yağlar
bitkisel yağlar

Kullandığınız kremlerin içine zeytinyağı, badem yağı, portakal yağı ya da kayısı yağı katarak kremlerin nem derecesini artırabilirsiniz. Bilindiği gibi mısır yağı da yumurta ile karıştırıldığında ve içine bir miktar susam yağı eklendiğinde cildin nefes almasına yardımcı olur.

Göz altı çizgileri için önerilen maske ise zeytinyağı içine katacağınız bir çay kaşığı kayısı yağıdır. Bu karışımı gözaltınıza üç günde bir maske şeklinde uygulayın ve 20 dakika bekletin. Alacağınız yağların organik olmasına özen gösterin. Piyasada çok ucuz bitkisel ve aromatik yağlar bulunur. Bu yağlar cilde yarardan çok zarar getirir ve cildinizde tedavisi mümkün olmayan sorunlara yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir