Botoks Mucizesi

Botoks plastik cerrahi tedavisinin en mucize yollarından birisi olmuştur. Kişisel bakımına önem veren kadın ve erkeklerin güzellik salonlarında seans dahilinde yaptığı uygulamalardan birisi botoks’tur.  Botoks,  sinir ve kas bağlantısını bloke ederek, kasın kasılmasına neden olur.  Yüz bölgesine uygulanan botoks yaşlanma, çevresel etkenler, stres, hava kirliği ve menopoz nedeniyle insanların cildinde oluşan kırışıklıkların önüne geçilmesini sağlar.

botoks
botoks

Güzellik salonlarında seanslar dahilinde uygulanan ve temel amacı kırışıklıkların engellenmesi olan botoks, yan etkisi sadece küçük kızarıklık olan uygulamadır. Botoks işlemi kırışıkların olduğu bölgeye enjeksiyon yapılarak kas sistemin aktif hale gelmesi sağlanır. Botoks yaptırmanın yaş sınırı 18-65 yaştır.

Botoksun Cilt Üzerindeki Etkisi

Bazı insanlar yaşlarına bağlı olarak  yüz ve boyun bölgelerindeki kırışıklıkların önüne geçmek için de botoks yaptırırlar.  Botoks uygulaması kesinlikle gebe kadınların yaptırmaması gereken uygulamadır. Cilde yapılan botoks uygulamasında cilt üzerine kremler ile lokal anestezi yapılır.

dolgu botoks
dolgu botoks

Botoks uygulamasında yüz bölgesinin uyuşmasının ardından yüz ve boyun bölgesinde kırışıklıkların olduğu bölgeye ince uçlu iğneler ile çok az dozda iğne yapılır. Zaman olarak yaklaşık 15 dakika süren tedavi de rahatsızlık yüksek oramda hissedilmez.  Yüz bölgesi yapılan botoksun enjekte işleminde bulunduğu bölge rahatlatılır. Botoks hakkında bilinen sağlık yanlışları vardır. Bunlardan birisi botoks’un felç oluşturduğu iddiasıdır. Botoks yeni kırışıkların oluşmasını engeller. Botoks’un bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Etkisi sadece uygulanan bölgeye göre sıralanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir