Çok Satan Kitaplar

Her dönemin “Çok satan kitaplar” diye listesi oluyor ya hani. Yeni çıkan yazarların popüler kitapları yani. Bunlar eski kitaplar kadar kaliteli değil aslında. Hiçbir zaman modası geçmeyen kitaplardır asıl kaliteli olanlar. Asla unutulmayacak olanlar…

küçük prens
küçük prens

Modası Geçmeyen 5 Kitap

  • Küçük Prens. İlk olarak bu kitabı ele aldım. Zira Antoine de Saint Exupery tarafından yazılan kitap, çocuk kitabı gibi görünse de büyüklere ders verici bir kitap. Farklı insanların dünyasını yansıtan, eleştiriler yaparak ders veren bir kitap. Kesinlikle okunması gereken masalsı bir eser.
  • Kürk Mantolu Madonna. Sabahattin Ali’nin muhteşem eseri. Bir aşk tutkusunun nasıl da bir insanın yaşamı haline gelebildiğini gösteriyor yazar bize. Ama bu kadar basit bir şekilde anlatılması mümkün değil. Kesinlikle okumalı, Sabahattin Ali’nin bu mükemmel anlatımına şahit olmalısınız.
harry potter
harry potter
  • Harry Potter Kitap Serisi. J. K. Rowling’in yazdığı seri, 7 kitaptan oluşuyor. Kitapta Harry adlı karakterin nasıl başarılı bir büyücü olduğu heyecanlı ve maceralarla dolu bir şekilde anlatılıyor. Heyecan ve maceralı sevenlerin okuması gereken bir kitap.
  • Saatleri Ayarlama Enstitüsü. Kitabın yazarı Ahmet Hamdi Tanpınar. Hayaller dünyasında yaşayan bir karakter üzerinde geçer romanın konusu. Psikolojik açıdan oldukça zengindir. Topluma ait farklı gözlemler ve yorumlar ortaya koyulmuştur.
  • Şeker Portakalı. Jose Mauro de Vasconcelos’un dünyaya mal olmuş eseri. Fakir bir ailenin üyesi olarak dünyaya gözlerini açan küçük bir çocuğun, hayatın acısını keşfetmesini anlatır. Fakat yaşam şartlarına rağmen kurduğu hayaller dikkat çeker.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir