Çok Fazla Üşüyenler Dikkat

Bazılarımız en küçük bir hava değişikliğinde adapte olmakta zorlanırız. Özellikle de kadınlar çok çabuk üşüyebilir. El ve ayaklarını bir türlü üşütemeyen kişilerdenseniz mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu belirtiler kansızlık ve başka rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

üşüyenler dikkat
üşüyenler dikkat

Dolayısıyla kendinize kesinlikle dikkat etmeli ve bahar aylarının sizi kandırmasına izin verip çok ince giyinmemelisiniz. Bu yazıda siz değerli okuyucularımız için çok fazla üşüme konusunda bazı bilgiler verdik.  Siz de okuyup mutlaka yararlanın. 

Üşümeyi Nasıl Engelleyebiliriz?

Çok güzel güneşli bir günde dahi üşüyorum diyenlerdenseniz bunun bazı temel kaynakları olabilir. Bunlardan biri de aşırı zayıflıktır. Eğer normal kilonuz yoksa sizin normal bir havada üşümeniz de normaldir. Ayrıca cinsiyet de bu durumu etkiler. Herkesin bildiği gibi kadınlar erkeklerden çok daha fazla üşür.

üşümek
üşümek

Kadınlar erkeklerden daha fazla yağ oranına sahiptir. Ama erkeklerde daha çok kas dokusu bulunur. Ayrıca bağışıklık sisteminiz zayıfsa yine üşüme ihtimaliniz artar. Hormonal dengesizlik de bir başka sebeplerden biridir. Peki vücut sıcaklığını nasıl artırabiliriz?

Siz değerli okuyucularımıza ilk önerimiz asla ve asla öğün atmamanız olacak. Bu hareket sizin enerjinizin düşmesine sebebiyet verir. Eğer diyet yapıyorsanız protein, mineral ve vitamin açısından dengeli olan bir diyet listesi yapmalısınız. Dengeli beslenmek önemlidir. Ayrıca son olarak egzersiz yapmanızı tavsiye ederiz. Uzmanlar da hareket halinde olmanın kişiyi ısıttığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir