Bu Libido Arttırıcı Gıdalar Cinsel Hayatınızı Renklendirebilir

Tükettiğimiz her yiyeceğin bol miktarda hormon, enerji, beyin fonksiyonları ve stres seviyemize doğrudan etkisi var, bazıları ise daha seksi bir amaca hizmet edebilir. Çoğumuzun severek tükettiği bazı yiyecekler seks hormonlarını hızlandırarak cinsel performansı artıracak afrodizyak özellikler taşıyor. Belki de bunları yerken daha dikkatli düşünmelisiniz. İşte size en etkili olan afrodizyak besin önerisi.

afrodizyak
afrodizyak

5 Afrodizyak Besin

  • Badem: Çağlar boyunca doğurganlığın sembolü olmuş bademin kadınlarda tutku uyandırdığı pek fazla bilinmiyor. Bu kuruyemiş türü, testosteron hormonların üretimi için gerekli omega-3 esansiyel yağ asitlerinin zengin bir kaynağı, ayrıca üreme fonksiyonları, doğurganlık ve sağlıklı bir libidoya yardımcı oluyorlar.
  • Kiraz: Özellikle kokusunun feromon üretimini teşvik ettiği söylenen kiraz da ünlü afrodizyaklardan biri. Kalp düzenleyici antioksidanların yanı sıra, cinsel hormonların üretilmesi için gerekli olan A, C ve E vitaminleri ile potasyumun yanı sıra kendilerini iyi hissettirecek vitaminler içeriyorlar.
badem
badem
  • Nar: Tarihte de nar neredeyse bir seks sembolü olarak görülmüştür. Nar, tutku güçlerini antioksidanlara borçlu olan lezzetli ve sağlıklıdır. Kan damarlarının çeperini koruyan özel mineralleri ile daha fazla kanın devrini sağlarlar. İyi dolaşım düzgün cinsel işlevselliğin bir göstergesidir, sonuç ise artan romantik duyarlılık.
  • Kırmızı Acı Biber: Kapsaisin olarak adlandırılan, kırmızı acı biberde bulunan kimyasal, kan pompalanması için dolaşımı arttırıyor ve sinir uçlarını uyarıyor ve böylece daha fazla cinsel istek duymaya başlıyorsunuz.
  • Çikolata: Özellikle bitter (saf koyu) çikolata, bir afrodizyak olarak yüzyıllardır eski bir üne sahiptir. Beyinde dopamin üretimini harekete geçiren ve heyecan duygularını yaratan bir kimyasal olan feniletilamin içerir. Nörotransmitter serotonin ve anandamid olarak adlandırılan enzimlerin ikisi de seks sırasında orgazm duygularına katkıda bulunur ve ikisi de çikolatada bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir