Çevrenizi Yeşilleştirmek için Yapabileceğiniz Basit Şeyler

Hepimiz aynı çevreyi paylaşıyoruz ve yavaş yavaş yok ediyoruz. Oysa hem gezegeni kurtarmak için hem de paradan, zamandan tasarruf etmek için yapabileceğiniz çok şey var. Değerli kaynaklarınızı tüketmeden, çevrenizin doğal ortamını korumak için bu 5 çevre yeşillendirici öneriyi dikkate alın.

  • Dijital Bildirimler Al

PTT kurumunu öldürecek belki ama e-postanıza gönderilen faturalar, banka bildirimleri ve diğer yazı kaynakları kâğıt kullanmayarak milyonlarca ağacı kurtarır ve evinizdeki çöp miktarını azaltır.

yeşil alan
yeşil alan
  • Uçucu Organik Bileşiklerden Uzak Dur

Uçucu Organik Bileşikler veya uluslararası adı ile VOC’ler, kötü boyalar, tutkallar ve birçok imalat bileşiği tarafından salınan kimyasallardır. VOC bulunmayan ürünleri satın almanız, havadaki kirleticileri azaltarak, hem daha sağlıklı ve uzun yaşamanıza yardımcı olur hem de ekolojik dengeye katkı sağlarsınız.

  • Tasarruflu Aydınlatma için LED Ampul Kullan

Çoğumuz, akkor ampulün ışıltısından hoşlanıyor, ancak onların maliyetinin yüksek olduğunu artık biliyoruz. LED ışıklar hem mekânınızda sıcak, rahat bir görünüm sağlar hem de enerjiden tasarruf edersiniz. Dolaylı olarak bu katkı doğaya da yansır.

yeşil çevre
yeşil çevre
  • Şarj Edilebilir Piller Tercih Et

Piller yaygın olarak çöplüklere atılır ve onların zararlı metal bileşenleri yeraltı suları kanalı ile yediğiniz içtiğiniz her şeyin içine girer. Şarj edilebilir piller ilk etapta pahalı olabilir, ancak uzun vadede tasarruf eder, çevreyi ve sağlığınızı da korursunuz.

  • Su Arıtma Cihazı ve Cam Şişe Al

Pet şişelerde su almak saçma bir para kaybıdır. Artı, önümüzdeki yüzlerce yıl bozulmayacak binlerce ton çöp bırakır. Plastik içermeyen bir şişe-damacana bulun ve evinize iyi bir su filtresi taktırın, hem kaliteli su için hem çevreyi yeşillendirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir