Eskişehir Doğal Güzelliklerini Yakından Görmek

Eskişehir doğal güzellikleri, tarihi ve yaşam tarzı ile en çok gezilen yerlerin başında gelir. Eskişehir, Orta Anadolu’da pek çok medeniyetin orta noktasında yer alan şehirlerimizin başında yer alır. Tarihi zenginliği, Frigyalılar, Hitit Medeniyetleri ile öne çıkar. MÖ.XIV. yüzyılda Hititler’in hakimiyet kurduğu Eskişehir, o dönem bu medeniyetin merkezi konumunda yer almıştır. Eskişehir Osmanlı’dan bu yana tarihi evleri ile pek değişmeyen, kültürünü koruyan illerimizin başında yer alır. 

Tarihi kırma taş sokakları kadar, çağdaş yaşamı ile de Türkiye’nin en medeni illerinin başında gelir. Çok sayıda müze, doğal parkları olan bu ilimizin gastronomi kültürüne katkıları da son derece fazladır. Şehrin içinden geçen Porsuk Çayı yörenin en önemli tabii güzellik kaynağıdır.

Eskişehir’in Doğal Güzelliklerini Görmek İsteyenlere Öneriler

Eskişehir doğal güzelliklerigezilecek yerleri son derece zengin içeriklidir. Bunların bir kısmı insan eliyle de yapılmış olan suni park ve plajlardır. Halkın yaşam seviyesi, diğer pek çok ilimize nazaran çok daha yüksektir. Porsuk Çayı, şehri adeta ikiye bölen bir konumda yer alır. Çayın etrafında yer alan çok sayıda kafe, lokanta ve piknik yeri bulunur. Odunpazarı, eski evleri ve lezzet durakları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 

Balıkadamı Kuş Cenneti, Eskişehir’e gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerin başında gelir. Çok sayıda kuş türünü bu yörede görmek mümkündür. Otuz dönüme yayılan alanda bulunan Kuş Cenneti, ziyaretçilere görsel şölen sunan yerlerdendir. Avlakkaya Kanyonu, dağ yürüyüşü yapmak isteyenler için önerilen yerlerin başında gelir.

Eskişehir’in Doğal Güzellikleri ve Keyifli Rotalar

Eskişehir doğal güzellikleri kısa sürede gezilemeyecek kadar çoktur. Planlı bir tatil programı ile hızlı şekilde en fazla yeri görmek söz konusu olabilir. Bu konuda tecrübeli ve yöreyi iyi bilen turlardan destek alınması önerilir. Frigya Medeniyetinden de izlerin yer aldığı Asmainler, Saklı Vadi Mihalıççık yolu üzerinde yer alır. Yeşil doğası ile huzur duyulan yürüyüş rotalarının başında yer alır. Eskişehir, tabii güzellikleri kadar, şehir içi sosyal hayatı, müzeleri ile de gezilmesi ve görülmesi önerilen yerlerin başında gelir. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenlerin https://www.gezigo.com/eskisehir-de-vakit-ayirmaya-deger-5-dogal-guzellik  sitesini incelemesi tavsiye edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir