Evinizi Dekore Ederken Bu Hatalara Düşmeyin

Ev dekorasyonu ne kadar eğlenceli bir iş olsa da atılan yanlış adımlar hayal kırıklığına sebep olabilir. Doğru düşünmeden verilen aceleci kararlar sonucunda dekorasyondan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Kusursuzu yakalamanın yolu planlı hareket etmektir. Gördüğünüz her şeyi satın almayın, sadece ihtiyacınız olanı belirleyip alın.

dekorasyon hataları
dekorasyon hataları

Ev Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken Noktalar

Mağazalarda yeni evlenen çiftler için kampanyalı fiyatlarla mobilya takımları satılıyor. Günümüz dekorasyonundaysa takımdan ziyade farklı doku ve renklerden oluşan mobilyaları seçerek kontrast sağlamanız. Takım halinde satılan eşyalar çoğu zaman evinizi soğuk havaya büründürür. Renkleri kullanmaktan kaçınmayın. Tezat renklerden kaçınırsanız eviniz kasvetli havaya bürünebilir. Önemli olan uyumu yakalamanızdır.

Renkleri doğru şekilde kullanmalısınız. Soğuk ve klasik renklerin yanı sıra farklı renklerin uyumunu yakalayın. Kusursuz dekorasyon için gösterişli mobilyalar almanıza da gerek yok.

dekorda hata
dekorda hata

Gereksiz eşya aldığınız zaman hem gözü yorarsınız hem de ortamın karmaşık hale gelmesine neden olursunuz. Diğer önemli unsur ise aydınlatmaya önem vermemekten kaynaklanan görüntü hatalarıdır. Aydınlatmaya ne kadar önem verirseniz odalarınız o derece kullanışlı hale gelir.

Dekorasyon hatalarından biri de mobilyaları duvara yaslamak ve orta kısmı açık tutmak. Mekanın ortasını gereksiz yere boş göstermeyin. Odaların ortasını boş göstermek yerine mobilyalarınızı farklı dizaynlarda yerleştirebilirsiniz. Odaların görsel güzelliğini artırmak için birçok deneme yapmalı ve en doğru kararı uygulamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir