Miss Julie Film Hikayesi

Jessica Chastain, Colin Farrell, Samantha Morton isimli oyuncularının başrolde oynadığı film festival filmleri kategorisinde yer alan bir film olup, pek çok festivalde gösterilen 2014 yılında ilk defa gösterime giren son derece özel bir yapıt.

2 saat 13 dakika süren film Türkçeye Aşk ve Tutku ismiyle çevrilmiş durumda. Film Norveç, İrlanda, İngiltere, Fransa ortaklığıyla çekilmiş. Film için söylenebilecek şeylerin başında tipik bir Avrupa filmi olduğu geliyor.

Fark Yaratan Noktaları

Film diğer filmlere nazaran uzun ve yavaş bir biçimde ilerliyor ama asla sıkmıyor. Oyunculuklar açısından bakıldığında Jessica Chastain, Colin Farrell muhteşem bir oyunculuk gösteriyor. Heyecan asla bitmiyor.

Konu olarak bakınca, İsveçli asil bir aileye mensup olan babası Baron olan Julie, önemli bir gecede, ait olduğu sınıfın rutin ve geleneklerinden fazlasıyla sıkılarak hizmetçilerin verdiği partiye gidiyor. Genç kadın burada hizmetçilerden biri olan John’dan oldukça etkilenir. John aynı zamanda Julie’nin babasının kahyalığını yapmaktadır ve genç kadının cesur davranışlarından çok hoşlanır. Öte yandan John’la nişanlı olan Kathleen de bir türlü evliliğe gitmeyen ilişkisinin gerginliği içindedir. Bu sırada ikisinin arasında muhteşem bir çekim oluşmaya başlar ve tutku başlar. Bu tutku sınıflar ötesi olarak ilerler ve geçen zaman içinde bu aşk ve tutku halleri yıkıcı sonuçlar yaratır. Filmin sonu ise son derece trajik olarak bitir.

Film son derece etkileyici ve sıra dışı bir film. Mutlaka izlenmesi gereken bir sanatsal yapıt.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir