Haziran Ayında Tatile Nereye Gidilir?

Yaz ayı yaklaşırken tam da tatil aylarından birisi olan Haziran herkesin plan yaptığının bir göstergesidir. Çünkü herkes tatilini yazın ortasından yüksek sıcaklarda yapmak yerine yaz başlangıcında en güzel havalarda ve uygun fiyatlarda yapmak ister. Tatil planlarınızda her zaman nereye gideceğiniz önemli bir sorudur. Bunun cevapları arasında birkaç tavsiye edilir bölge bulunmaktadır.

tatil
tatil

Ege Bölgesinde tatil yapmak istiyorsanız uğramanız gereken yerlerden birisi Dalyan olacaktır. Caretta carettalar ile birlikte İztuzu plajını görebilir ve harika bir tekne turuna çıkabilirsiniz. Genellikle Haziran ayında yapılan mavi turların başında, Dalyan gelir. Daha sonrasında ise Bodrum, Fethiye ve Fethiye’de bulunana Kelebekler Vadisi koyu ve Kleopatra Koyu bulunmaktadır. Bunları gidip görebileceğiniz yerlerdir. Bu nedenle Ege Bölgesinden sonra Akdeniz Bölgesi ikinci durağınız olabilir.

tatil yapmak
tatil yapmak

Haziran Ayında Bodrum Tatili

Bodrum’da tatil yapılacak en güzel aydır Haziran. Ne yoğunluk vardır ne boşluk, ne bunaltıcı bir sıcak vardır ne de denize girmenize engel bir soğuk. İsterseniz mavi tura çıkın isterseniz daha bakir olan plajların keyfini çıkarın. Kültür turu severler için de Bodrum harika bir yerdir. Kalkolitik Çağdan bu yana eşsiz zenginlikleri ile birlikte sizlere kucak açmaktadır Bodrum. Pedassa’ya uğrayıp kuru duvar tekniği ile yapılmış kubbeli mezarları inceleyebilir yada Büyük İskender’in kuşattığı Halikarnassos’da geçemediği tek kapı olan Myndos’tan geçerek tarihi bir daha yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir