Karasineklerden Kurtulmanın Basit Yolu

Isınan havalarla birlikte ortaya çıkan ve mide bulandırıcı durumlara sebep olan karasinekler, sizi de çileden çıkarıyorsa onlardan kurtulmak için bu yöntemi mutlaka denemelisiniz!

Mutfakta, salonda, balkonda, bahçede, karasinekler her yerde… Her an karşımıza çıkan ve bazen bizi çileden çıkarmak için sesi bile yeterli olan karasinekleri yaşam alanlarınızdan uzakta tutabilirsiniz. Elinize bir sineklik alıp gün boyu onların peşinden koşmak istemiyorsunuz, öyle değil mi? Marketlerde satılan sinek ilaçlarının da kesin çözüm sunduğu tartışılır durumda. Üstelik evin her yerinde sinek ölüleri ile karşılaşmak da hiç hoş olmayacaktır. En iyisi onları evinizden uzakta tutmak, ama nasıl?

karasinek
karasinek

Sinek Kovucu İspirtolu Su

Bulunduğunuz ortamlara karasineklerin musallat olmasını istemiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey yanınızda ispirto bulundurmak. İspirtolu su solu kapları bulunduğunuz ortamın çeşitli noktalarına yerleştirdiğinizde, mide bulandırıcı bu canlılarla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz. İspirtonun yoğun kokusu sadece sinekleri değil, benzer canlıları da sizden uzak tutacaktır.

sinek
sinek

Etkili bir sonuç alabilmek için ispirtolu suyu şeffaf poşetlerin içerisine koyun ve ışık alan bir yerde, cam ya da kapı önünde bulunmasını sağlayın. Bahçenizde kullanacaksanız ağaç dallarına bile asabilirsiniz. Gün ışığının kırılmasıyla oluşacak prizmalar da, ispirtolu suyun kokusu da tam bir sinek düşmanıdır. Karasinekleri kendinizden uzak tutmanın en kolay yolunu artık biliyorsunuz. Ne kadar etkili olduğunu görmek için hiç vakit kaybetmeden deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir