Perde Kullanımının Önemi

Bir evin olmazsa olmazı kuşkusuz perdedir. Perde seçiminde elbette ki modele dikkat edilmelidir, ancak kalite her şeyden daha önemlidir. Piyasada satılan perdeler genellikle Tül perdeler, kumaş perdeler ve mekanik perdeler şeklinde sınıflandırılır. Mekanik perdeler ise kendi aralarında stor, zebra, jaluzi ve dikey perdeler şeklinde isimlendirilir.

perde
perde

Yeni evinizde ya da yenilemek istediğiniz evinizde öncelikli olarak nasıl bir perde seçeceksiniz bunu belirlemeniz gerekir. Öyle ki bazı perdeler göze hitap ederken bazıları da bütçeye göre hitap etmektedir. Son dönemlerde mekanik olarak ifade edilen zebra veya stor perdeler çok yaygın kullanıma sahiptir. Nedeni ise hem şık durması hem de uygun fiyatta olması klasik tarzdan uzaklaşmak isteyen kadınların mutlak olarak tercih nedeni olmuştur.

 Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

İnsanlar oturma, yatak odası ve çocuk odalarında stor perdeyi yoğunlukta tercih ederken, evlerinin salonlarda ise klasik mobilya tarzına sahipseler mutlak olarak ağırlıklı tül perdeyi tercih ederler. Evlerinizde perde seçimi yaparken evin ne kadar gün ışığı alıp almadığına dikkat edilmelidir.

perde seçimi
perde seçimi

Sektörde her renk ve desende mobilyaya uygun olan salon perdesi düşünülüyorsa mutlak olarak perde renkleri beyaz, kahve ve bej gibi tonlar seçilmelidir. Bu tip perdeler son derece ağır ve şık görüntü oluşturur. Evin her odası için aynı tip perde kullanılması doğru değildir. Tek camlı odalarda uzun korniş ve perde almaya gerek yoktur. Stor perdeler o alanlar için son derece uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir