Ponza Taşının Özellikleri Nelerdir?

Ponza taşı; topuk taşı ya da nasır taşı olarak da bilinir. Genel olarak, ayak sağlığına önem verenlerin kullandığı bir bakım aracıdır. Bu taşın asli ve temel kullanım alanı; ayak altında ve özellikle de topukta yer alan ölü deriyi temizlemedir. Topukta yer alan nasırların tedavisinde kullanıldığı için, nasır taşı olarak da dile getirilebilir.

Cilt bakımında oldukça faydalı olan ponza taşı ile dönem dönem bakım yaparsanız, cildinizde yer alan tüm ölü deriler temizlenir ve cildiniz tamamen yenilenir. Cildi yenilerken, aynı zamanda batık kıl sorununa da çözüm olur. Ve düzenli bir şekilde, belirli aralıklarla ponza taşı ile bakım yapan kadınlarda; istenmeyen tüylerde azalma da meydana gelir.

Ponza taşı sadece bakım yapmakta kullanılmaz elbette. Bu taş ile birbirinden güzel ve çeşitli dekorasyon ürünleri de oluşturulabilir.

Son olarak; leke çıkarıcı olarak da kullanılan bu taşı, lekeli bir zemine sürttüğünüz takdirde lekeyi çıkardığını da görürsünüz.

Ponza Taşı Nasıl Temizlenir?

Ponza taşını bakım açısından kullandığınız takdirde, temiz olması oldukça önemlidir. Zira bu taşı kullandığınızda, vücudunuzda yer alan ölü hücreler bu taşa yerleşecektir. Temizliğine dikkat etmezseniz de, sağlığınız açısından fayda yerine zarar görebilirsiniz. Bu nedenle, sıvı sabun ve bir fırça kullanarak bu taşın temizlenmesi gerekir.

Ayrıca; bu taşın kişiye özel olması da çok önemli. Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına; herkesin kendine özel bir ponza taşı olmasına özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir