2 Olağanüstü Cilt Bakım Maskesi

Cildimize hepimiz gereken özeni en doğru biçimde her yaşta, düzenli olarak aksatmaksızın vermeliyiz. O yüzden de son derece basit, yapılabilecek kimi şeyleri asla göz ardı etmemeli ve günlük yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz.

cilt maskesi
cilt maskesi

Zira insanın kendisini bilmesiyle eğer cilt bakımı başlamaz ise sonradan çok da etkili sonuçlar alınamayabilir. Üstelik sizler kendiniz evde cilt bakım maskeleri hazırlayarak, bu işin maliyetini çok da yükseltmeden halledebilirsiniz. Gelin birlikte denenmiş ve uzmanların önerdiği kimi cilt bakım maskeleri hakkında ayrıntılı bilgi verelim.

İşte O Maskeler

İngiliz Karbonatı ve Yumurta Beyazı:  Hemen baştan söyleyelim ki, bu maske yaşı ilerleyen insanlar için zira bu maske aynı zamanda dermatologların da önerdiği bir anti aging yani yaşlılık karşıtı maske. Yapımı ise oldukça basit, bir yumurtanın beyazı iyice çırpılır ve daha sonra krem kıvamına gelene dek İngiliz karbonatı katılır ve krem haline geldikten sonra, temizlenmiş olan cilde sürülerek yarım saat bekletilir ve daha sonra bol soğuk su ile iyice durulanır. Haftada bir kez yapılması yeterli. Düzenli yapıldığında daha sıkı, daha gergin bir cilt mümkün.

maske
maske

Limon Suyu ve Yoğurt: Bu maskenin kullanım yeri ise siyah noktalar. Yapımı da oldukça basit. Bir limon suyu, bir kâse yoğurt ile iyice karıştırılır ve temiz cilde uygulandıktan sonra 15 dakika cilt üzerinde bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Bu maskenin de haftada bir kez uygulanması yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir