Ayran Diyeti

Son zamandalar adından sıklıkla bahsedilen ayran diyeti bir haftalık bir kür olup 3 kilo verilmesini sağlaması ile biliyor. Özellikle karın çevresinde görülen incelme sebebi ile tercih edilen ayran diyeti maliyetinin de oldukça az olması ile dikkatleri çeken bir diyet olarak akıllara kazındı. Ayran diyeti ile ilgili olarak uzmanlar sadece bir hafta yapılması ve sonrasında en az 4 hafta ara verilmesi konusunda uyarıyorlar.

ayran
ayran

Tüm şok diyetlerde olduğu gibi ayran diyeti sonrasında verilen kilolardan fazlasının alınması da mümkün.  Bu sebep ile beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra spor takviyesi de önerilen diğer detaydır.

Ayran Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Ayran diyeti adından da anlaşılacağı gibi her öğün sadece ayran tüketimine yer veren bir diyet programı.

İlk gün sabah, öğlen ve akşam üçer bardak ayran içilmesiz kalorisiz sıvı ve sınırsız su tüketimi önerilen diyette ikinci gün sabah, öğlen, akşam ayran adedi 3-2-1 bardak şeklinde sıralanıp gün içinde meyve tüketimine yer veriliyor.

ayran diyeti
ayran diyeti

Üçüncü gün her öğün iki bardak ayran ve sınırsız çiğ sebze yer alıp dördüncü gün ise, gene her öğün iki bardak ayran içilip akşam yağsız, tuzsuz patlamış mısır yenilmesi gerekiyor. Beş, altı ve yedinci günlerde sabah ve öğlen iki akşam bir bardak ayrana yer verilip sıra ile her akşam farklı besine yer veriliyor. Bunlar soda, bitki çayı ve sebze çorbası tüketilmesi ile tamamlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir