Büyük Bedenler için Abiye Örnekleri

Özel günler, davetler ya da akşam yemeklerinde şık görünmek kilolu bayanlarında büyük isteği. Büyük bedenli abiye kıyafeti seçimi yaparken koyu tonların yanı sıra bordo renklere de ağırlık verebilirsiniz. Büyük desenlilerden kaçınmalı ve V yakalı elbise ya da bluz modellerine ağırlık vermelisiniz. Sorunlu olan bölgenizi gizlemek için o yerleri kapatıp, beğendiğiniz bölgeleri öne çıkarabilirsiniz.

büyük beden
büyük beden

Büyük Bedenlere Uygun Abiye Modelleri

Aksesuar seçiminde ise büyük taşlı kolyeler ve uzun küpe modellerini tercih edebilirsiniz. Etek boyunda ise balon eteklerden kaçınmalı, kalem etek modellerini tercih edebilirsiniz. pileli etekler ve fırfırlı eteklerden kaçınmalı, sade modellere ağırlık vermelisiniz. V yakalı elbiselerde ise özellikle bel kısmında kalın kemeri tercih edebilirsiniz.

Tek kolu açık abiye kıyafetler ya da sırt bölümü açık olan kıyafetlerden de yana tercihinizi edebilirsiniz.

büyük beden abiye
büyük beden abiye

Dantel, şifon ya da payetleri ise kilolu olan bölgelerinizi gizlemek için kullanabilirsiniz. Dar saten elbise giydiyseniz mutlaka üzerinize şifon bir şal alabilirsiniz.

Sadece koyu renkleri giymenize gerek yok önemli olan bedeninize uygun kıyafeti belirlediğiniz zaman istediğiniz renk tonunu rahatlıkla giyebilirsiniz. Askılı kıyafetlerde ise özellikle şifon kullanabilir ve kol kısımlarınızı gizleyebilirsiniz. İnce çizgiler ve küçük desenler ise sizleri daha zarif gösterir. enine çizgilerden mutlaka kaçının. Kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken ayrıntı kilolu olan bölümlerinizi gizlemek ve zayıf olan kısımlarınızı ön plana çıkarmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir