Diş Eti Sağlığına Ne İyi Gelir?

Diş ve diş eti bakımı, özen gösterilmesi gereken bir konu. Yaşayanlar bilir, diş ve diş eti rahatsızlıkları, hiçbir rahatsızlığa benzemez. Bu nedenle bakımının iyi yapılması gerekir. Önceden önlem alınmadığı takdirde de, iltihaplanma olduktan sonra bir an önce iyileştirmek için çabalamak gerekir.

Diş eti iltihaplanmaları, eğer ciddi rahatsızlık verecek safhaya geldiyse, bir diş hekimine görünmelisiniz. Fakat ciddi bir durum söz konusu değilse ya da sadece önlem amaçlı bakım yapmak istiyorsanız, doğal bitkilerden faydalanabilirsiniz.

diş eti
diş eti

Diş Eti İltihapları İçin Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

  • Aloe Vera.

Özellikle cilt sorunlarında kullanılan bu bitki, diş eti sorunlarında da kullanılabilir. Oldukça faydalıdır. Aloe vera jeliyle diş etlerinize hafifçe masaj yapın. Şişmiş, iltihaplanmış diş etlerinize çok iyi gelecektir.

  • Yeşil Çay.

Vücutta yer alan iltihapları, vücuttan dışarı atmak için antioksidana ihtiyaç duyulur. Yeşil çayda da yeterli miktarda antioksidan yer alır. Yeşil çaya batırdığınız pamuk yardımıyla dişlerinize masaj yaparak kullanabileceğiniz gibi, içerek de tüketebilirsiniz.

diş eti sağlığı
diş eti sağlığı
  • Adaçayı.

Adaçayı da mucizevî çaylar arasında yer alır. Diş sağlığı açısından da diş eti sağlığı açısından da oldukça etkili bir çaydır. Diş etlerinizde şişme ve iltihaplanma olduğu zaman, adaçayı ile gargara yapabilirsiniz. Ya da yine bir pamuk yardımıyla masaj yapabilirsiniz.

Bu yöntemleri sadece sorun varken değil, normal zamanlarda da uygularsanız; dişlerinizin ve diş etlerinizin daima sağlıklı ve güçlü olacağına emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir