Girişiminizi Finansal Başarıya Taşımak

Finansal başarı, işletme yönetiminin temel yönlerinden biridir ve yeni işinizin büyümesinin anahtarıdır. Başka bir şeye odaklanmadan önce şirketinizin finansmanını, bir yandan mevcut ihtiyaçlarınızı karşılarken, bir yandan da büyümenizi sürekli besleyecek şekilde nasıl yöneteceğinizi öğrenin.

İşte bu hedefe nasıl ulaşılacağına dair en iyi stratejilerden bazıları:

Finansal Okuryazarlığınıza Yatırım Yapın

Pek çok yeni işletme sahibi, sayfadaki sayıların ne anlama geldiğine dair gerçek bir anlayışa sahip olmak bir yana, aylık mali durumlarındaki her rakamın üzerinden geçmek için bile zaman ayırmaz. Bu işletme sahiplerinden biri olmadığınızı düşünseniz bile finansal okuryazarlığınızı geliştirmek size zarar vermez.

Şirketiniz için gerekli finansal yönetim araçları arasında bir bordro yönetim sistemi, bir muhasebe yazılımı, çevik faturalama araçları, nakit akışı analizi ve bir envanter yönetim sistemi bulunur.

Bu araçları toplamak ve öğrenmek biraz zaman alabilir, ancak uzun vadede finansal ve zaman tasarrufu faydalı olacaktır.

Hedef Kitlenizi Anlayın

Çoğu girişimci, müşteri edinmenin en iyi yolunun mümkün olan en geniş nüfusu hedeflemek olduğunu düşünür. Bu sadece daha fazla rekabete yol açar ve sizi gerekenden daha fazla para harcamaya zorlar. Şirketinizin finansmanını karlı bir şekilde yönetmek için hedef kitlenizi daraltmanız ve anlamanız gerekir.

Acı noktalarını belirlemek için hedef pazarınızı araştırın veya hangi soruları sorduklarını ve yaşadıkları sorunları öğrenmek için sosyal medya ve internet forumlarını kullanın.

Gerçekçi Finansal Tahmin Gerçekleştirin

Sürdürülebilir bir iş sahibi olmak için, çoğu başlangıç ​​​​şirketinin ilk yıllarında karlılık elde etmesi gerekir. Finansal tahminlere yatırım yapmak, işinizin ne zaman nakit pozitif olması gerektiğini önceden bilmenizi sağlar.

Kullanabileceğiniz birçok verimli finansal tahmin aracı vardır. Fazla harcamayı önlemek için ilk yıl için giderlerinizi ikiye katlarken gelirinizi yarıya indirin. Birden fazla senaryo kullanın. Satış sürecinizdeki her adımı ana hatlarıyla belirtin. Tahminlerinizi diğer şirketlerin sonuçlarıyla karşılaştırın ve yıl boyunca tahminlerinizi sürekli olarak yeniden değerlendirin.

Şirketinizi başlatmak çok fazla iş aldı ancak onun gelişmesine ve büyümesine olanak vermek daha fazlasını gerektirir. Bu stratejileri kullanmak, işinizin yükselmesine yardımcı olacaktır. Ancak tutumlu aşırıya kaçmadan mali durumunuzu sınırlamanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir