Koşarak Ömrünüzü 7 Saat Uzatın

Spor aktivitelerini düzenli olarak uygulayarak saha sağlıklı ve daha dinç bir bedene sahip olmanız mümkün. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre düzenli olara koşan kişi ömrünü üç sene kadar uzatabiliyor. Koşmak hangi hız ya da uzaklıkta olursa olsun fark etmeksizin birçok yararı insan bedenine sağlayan en önemli spor aktivitesi olarak üst sıralar bu sayede yükselmiş oldu.

koşu
koşu

Kalp Dostu

Koşu sırasında temponun ya da ne kadar mesafe koşulduğunun önemli olmadığına değinen uzmanlar haftada en az bir saat koşmanın bile ömür üzerinde olumlu etkisi olduğu açıklandı. Yapılan açıklamalara göre kişinin yapacağı bir saatlik koşu sonrasında 7 saat ömrü uzuyor.

Özellikle kalp krizi ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltan koşu düzenli olarak gerçekleştirildiğinde bedensel olarak da birçok faydayı beraberinde getiriyor. Uzmanlar koşu ile beraber beslenmeye dikkat etmenin de gerekliliğine vurgu yaparken tuz, yağ ve şeker miktarının azaltılması gerektiğine değindiler.

koşu yapmak
koşu yapmak

Yaşam tarzında yapılan bu değişikliğin yanı sıra günlük en az yarım saat boyunca gerçekleştirilecek olan koşu ya da sportif faaliyetin kalp krizi ya da kalp hastalıklarına karşı koruyucu bir önlem olacağına değinildi. Kalbi yormadan istenen tempoda istenen mesafede koşu yapılarak ilerleyen dönemlerde bu mesafe ya da temponun artırılabileceği de belirtildi. Günlük olarak yapılabileceği gibi haftada bir kez de koşu aktivitesi gerçekleştirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir