Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Doğuştan birçok şeyimizi seçemediğimiz gibi cildimizi de seçemiyoruz ve her cildin kendisine has yapısal özellikleri bulunuyor.

Buna göre, temelde ciltler kuru ciltler, yağlı ciltler, normal ciltler, hassas ciltler olarak temelde dört ana başlıkta toplanıyor ve sağlıklı bir cilt yapısı için cilt yapısına uygun bakımların yapılması gerekiyor.

cilt
cilt

Zira ne kadar kaliteli, pahalı, ünlü kozmetik ürünleri kullanılırsa kullanılsın, doğru bir biçimde cilt türüne uygun olarak yapılmaz ise yarardan çok zarar getiriyor.  Onun için öncelikle cilt yapısını son derece doğru tanımlamak ve bilmek gerekiyor.

Biz bu yazıda kuru ciltler için neler yapılabileceğine bakacağız.

Öneriler

Cildinizin kuru ise aslında en önemli şeyin cildin kurumasının önlemek olduğunu zaten biliyorsunuz ve bu sorunu önlemek için bol bol su içmeniz, doğru bir nemlendirici kullanmanız gerektiğini de biliyorsunuz. Sabahları aç karnına detoks olarak da faydalanabileceğiz bir bardak içinde dilerseniz salatalık dilimleri, nane ve limon da olan suyu içmeniz ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmeniz bu işin ilk adımı.

cilt temizliği
cilt temizliği

Bir diğer yöntem başta da söylenildiği gibi cilde uygulanacak olan nemlendirici. Nemlendirici çantanızdan asla eksik olmamalı ve şartlar ne olursa olsun düzenli olarak kullanmalısınız.

Özel bir sabun olmadıkça piyasada satılan sabunları asla cilt temizliği için kullanmayın ve cildinizi sabahları bol soğuk su ile yıkayın.

Aşırı dar giysileri tercih etmeyin, bol ham keten olan ürünleri tercih edin.

Kimyasal içeren tüm ürünlerden de uzak kalın ve doğal olan ürünleri tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir