Spordan Önce Yenilebilecek En İyi Gıdalar

“Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” sözünün bilinciyle sporun hepimizin yaşamındaki yeri malum. O yüzden insanlar kendilerini yormayacak ve bedenlerini riske atmayacak biçimde kendilerine en uygun olan sporu yapmalı. Bunu biz değil, uzmanlar söylüyor.

spor
spor

Lakin spor yapma son derece komplike bir durum yani bu şu demek, spor yapmadan önce ve spor yaptıktan sonra yenilmesi gereken besinler var, kişinin sporu yapabileceği sporun türüne göre saatler var ve evet kişinin kendisini yapacağı spor türüne hazırlaması ya da bir diğer deyiş ile ısınma hareketleri yapması lazım.

Dilerseniz tüm başlıklardan biz spordan önce yenilmesi gereken besinlerin neler olduğuna bakalım ve diğer başlıkları başka yazılara bırakalım.

İşte o besinler:

  • Patates: Ama haşlama olarak ama fırında pişmiş olarak ya da dilerseniz kumpir tarzında tüketebilirsiniz. Ama patates yenilirken diğer pişirme teknikleri asla kullanılmamalı.
  • Mercimek: Eminiz ki siz bu listede mercimeği bekliyordunuz zira mercimek son derece özel bir besin. Sporcular içinde olmazsa olmaz.
spor yapmak
spor yapmak
  • Muz: Diğer gıdalarla karşılaştırıldığında uzmanlar muzun sporun hem öncesinde, hem de sonrasında tüketilmesi gerektiği konusunda hem fikir.
  • Yeşil Elma: Niye diğerleri değil ille de yeşili derseniz, kabuğuyla yenen yeşil elmanın besin değeri olarak diğer elma türlerine göre sporcular için çok daha faydalı olduğu söylenebilir.
  • Kayısı: İster kurusu, ister yaşı ama olmazsa olmaz bir meyve sporcular için kayısı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir