Su ile Birlikte Ananas Tüketmenin Faydaları Nelerdir?

Ananas tropikal meyveler arasında çok lezzetli ve kendine has özel bir kokusu olan bir meyvedir. Pek çoğumuz ananısın faydalarını biliriz ancak ananas su ile birlikte tüketildiğinde daha da müthiş faydalar sağlıyor.

Araştırmalara göre içme suyunuza bir dilimi bölerek hazırladığınız ananaslardan eklemek güzellik açısından büyük faydalar sağlıyor.

Ananasın posasının içindeki enzimler, vücuttaki kötü parazitleri ve enzimleri yok ederek tekrar oluşmasını engelleyen güçlü bir kalkan görevi görüyor.

Günlük içme suyunuza ananas ekleyerek vücudunuzda kötü parazitlerden kurtulmanız pek ala mümkün hale geliyor.

ananas
ananas

Ananasın Fayda Sağladığı Durumlar:

Ananasın enzimleri aynı zamanda (özellikle de bromelain enzimi) güçlü bir iltihap söktürücü etkiye sahiptir. Ananas dilimleri ile hazırladığınız günlük içme suyunuz hem iltihapları gevşeterek balgam atmanıza yarıyor hem de sizi önemli tiroid hastalıklarından koruyor.

Ananas dilimli suyu düzenli olarak tüketirseniz eğer, bu içecek vücut için tokluk hissi yaratmaya başlar ve gün boyu acıkmamanız için yardımcı olur. Bu nedenle ananaslı su, kilo vermek isteyen ancak gün içerisinde sürekli acıkarak bu kararına yenik düşenlerin kesinlikle demesi gereken bir kürdür.

su
su

Ananas, içerdiği bromelain enzimi sayesinde dişlerde plak oluşumunu da engelleyerek daha sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmanızı sağlar.

Ananas ile hazırlanan günlük içme suyunun bir diğer önemli etkisi ise göz bozukluklarını iyileştirmesidir. Ananas, vitamin açısında çok zengin bir kaynaktır ve göz bozukluklarına da çok iyi gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir