Yaz Dönemi Hamileleri Dikkat

Hamile olmak zaten birçok kadını zorlayan ve 9 ay 10 gün boyunca birçok korkuyu ve zorluğu yaşatan durumlardan biridir. Elbette bu dönemde oldukça mutlu ve huzurlusunuz ayrıca ama yine de hamilelik zor bir süreçken, bir de bunun yaz ayına gelmesi hamile bayanları çok daha zora itiyor olacak. Peki yazın hamileler ne yapmalı ve nelere dikkat etmelidir. Yaz dönemi hamileleri için önerileri göz önüne alarak daha iyi bir süreç yaşayabilirsiniz. O halde hamilelerin yazın dikkat etmesi gerekenleri sizler için sıralayalım.

gebelik
gebelik

Uzun Ve Rahat Elbiseler

  • Sıcaklarda sizi saran ve rahatsız elbiselerden kurtulun ve tiril tiril olan yaz ayı elbiselerine geçiş yapınız. Özellikle karın bölgenizi sıkmayan geniş hamile elbiseleri yardımınıza koşuyor olacak.
  • Terlik kullanımları yaparak ayaklarınızı bu sıcaklarda ayakkabı içine hapsetmeyin. Zaten şişmeye meyilli olan ayaklarınız için en güzeli terlik olacaktır.
gebelik kombini
gebelik kombini
  • Şapkasız dışarı çıkmamaya gayret ediniz. Özellikle tansiyon problemleri yaşayacağınız bu dönemde güneş altında korumasız gezmek oldukça sıkıntılı olacaktır.
  • Klimalı ortamları da çok fazla tercih etmeyiniz. Aşırı soğuk ortamlarda kalmak sizi hasta yapabilir ve bu da ilaç kullanmadan bir hastalığı çok zor şartlarda atlatmak demek olacaktır.
  • Mümkün olduğunda sıcak havalarda dışarıda yürümekten kaçınınız. Eğer yürüyüş istiyorsanız o halde akşam üstlerini tercih edebilirsiniz.
  • Muayene saatlerinizi de yine sıra beklemeyeceğiniz gün ve saatler için ve kolay ulaşım sağlayabileceğiniz şekilde gitmeyi tercih ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir